19 maja 2017

Czy Coco Chanel sypiała z wrogiem?

 Polub, aby być na bieżąco! :)
INSTAGRAM | TWITTER | FACEBOOK PRIV | YOUTUBE | SNAPCHAT

Cześć!
Zastanawialiście się kiedyś jaka była jedna z najważniejszych kobiet w świecie mody - Coco Chanel? Mnie to pytanie nurtowało już od dłuższego czasu i z tego powodu postanowiłem zagłębić się w temat, zainspirowany filmem właśnie o słynnej Chanel. Stwierdziłem, że to nie może tak być i nie mogę nie wiedzieć najważniejszych faktów z jej życia.. Z pomocą przyszła mi książka Coco Chanel Sypiając z wrogiem
Mogliście zobaczyć ją na moim Instagramie, a ja pochłaniałem ją strona po stronie za kulisami. Dla mnie za dużo było opisów historycznych, zupełnie niezwiązanych z tematem, jednakże całość świetnie opisuje życie i powstawanie imperium Chanel. Kobiety, która chciała zmienić postrzeganie na modę damską. Dla jednych szalona, dla innych wizjonerka - na pewno zmieniła świat mody już na zawsze. Jej życie było ciężkie, ale szturmem wypłynęła na ówczesne francuskie salony i znała odpowiednich ludzi, aby nawet podczas wojny prowadzić swoją pracownię i nie przejmując się niczym robiła swoje. Słusznie czy też nie, na pewno miała swoje zasady i nimi kierowała się w życiu. Była to silna i niezależna kobieta, która prawdziwie pokochała tylko jednego mężczyznę, zmarłego w wypadku samochodowym - Boya. Dodatkowo możemy się dowiedzieć jak powstawały najsłynniejsze perfumy świata - Chanel No. 5. Początkowo były one numerem 22, ale Chanel ostatecznie wybrała numer 5 i tak zawojowały światem. Prawda jest taka, że kiedy przeczyta się tę książkę, Chanel No. 5 nie pachnie tak jak dawniej... Jaką cenę zyskała sławę Chanel? Tego dowiecie się czytając książkę! 
Nie mogę również nie wspomnieć o zdjęciach, które, mam nadzieję, po raz kolejny was zachwycą. Dorzuciłem do nich mój ulubiony ostatnio modowy magazyn - L'officiel Polska. Jest to drugie wydanie, które sprostało wysokiemu poziomowi z pierwszego wydania. Dodatkowo idealnie wpasowało się w stylistykę zdjęcia, bo okładka jest w czerwonym kolorze, a w środku możecie odnaleźć artykuł właśnie o Chanel! Czego chcieć więcej? 
PS: Sprawdzajcie mój pierwszy daily vlog - padło na Kraków! Video poniżej!


11 komentarzy:

 1. Wow.... Uwielbiam Coco Chanel i nie miałam o tym pojęcia. Bardzo ciekawy post 😊😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiłeś mnie. Też się kiedyś nad tym zastanawiałam, jaka ona była, ale nie wiedziałam, że powstała już książka :) Chętnie ją przeczytam :)
  Pozdrawiam, Sylwia :)
  W wolnej chwili zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy wpis! zapraszam do siebie ; http://pluukasiewicz.blogspot.com/2017/05/czego-zauja-umierajacy.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłeś mnie :) Nie interesuję się wprawdzie modą tak jak ty, ale z miłą chęcią przeczytam tą książkę :D

  Pozdrawiam, A.
  http://agrafka-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytalam ta książkę jest świetna. Polecam każdemu

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy wpis, chyba muszę przeczytać książkę ;) Zdjęcia także mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię czytać takie książki więc i po tą na pewno sięgnę prędzej czy później :)

  Zapraszam do siebie :)
  http://grzesiakjuliaart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja też kiedyś kupiłam książkę o Niej:) MUSIAŁA BYĆ NIESAMOWITĄ KOBIETĄ..:)
  +Powiedz coś o tym zapachu Lacoste.. Jaki jest??

  www.justcleo.pl

  OdpowiedzUsuń