30 października 2018

HAPPY HALLOWEEN!

INSTAGRAM | FACEBOOK PRIV | YOUTUBE

Halloween to święto, które w Polsce wzbudza wiele kontrowersji. Jeszcze kilka lat temu zupełnie nie było popularne, a teraz przeżywa swoje wielkie 'boom'. Jest mocno lansowane w mediach i pochodzi z Ameryki, a to zawsze nas przyciąga. Imprezy tematyczne, zbieranie cukierków i maratony horrorów w kinach - dla każdego, coś dobrego. Również sklepy nie próżnują. Mają dużą ofertę ozdób oraz słodyczy specjalnie na tę okazję, czyli jest to kolejny komercyjny strzał w dziesiątkę. Nic tylko wydawać pieniądze i świetnie się bawić. 
Według mnie nie ma nic złego w przebieraniu się za potwory, czy zbieraniu przez dzieci cukierków. Dla nich to zapewne świetna frajda, możliwość spotkania ze znajomymi i zdobywanie cukierków, które dzieci tak uwielbiają. Ja sam jakoś szczególnie nie obchodzę tego święta, zazwyczaj po prostu oglądam jakieś horrory lub wychodzę ze znajomymi na miasto. Jednak zawsze jest to fajny powód do poczucia się ponownie jak dziecko, bo każdego roku odkrywam w sobie talent artystyczny i wycinam dynię. Nie wychodzi to jakoś spektakularnie, ale zabawa jest przednia. 
Niestety, jak zawsze znajdują się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy. Ci pierwsi mówią, że to tylko zabawa dla dzieci i powód do pójścia na imprezę, a ci drudzy, że mamy swoje własne polskie święta i to gorszy nasze tradycje. I to właśnie o to cały ten spór. Bo słynne Halloween to nic innego, jak wigilia święta zmarłych. Jeśli wierzyć przesądom to właśnie wtedy całe zło ma największą moc, a ludzie, którzy przebierają się za straszne postaci wzmagają całą tą złą atmosferę. A dodatkowo to przecież nie wypada biegać ze słowami 'psikus lub cukierek' lub paradować po mieście w stroju zombie dzień przed wielkim rodzinnym wyjazdem na groby.. 
Każdy po prostu powinien robić to, na co ma ochotę i nie przejmować się zdaniem innych. Bo zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie narzekał i robił niepotrzebne zamieszanie (tzw. burza w szklance wody). A ja po aż 3 (!) latach wracam do was z tematyczną sesją zdjęciową właśnie z okazji Halloween. Jest to kolejny świetny powód, dla którego to święto ma dla mnie rację bytu. Można zrobić cudowne zdjęcia z dynią. Tym razem wpadłem na pomysł zabawienia się z dymem. Dajcie znać w komentarzach, czy podobają wam się zdjęcia. Bardzo staraliśmy się z fotografem stworzyć klimat pasujący na halloween.


Kurtka - NEW LOOK | Kapelusz & Spodnie - ZARA | T-shirt - RESERVED | Buty - KENZO


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz