16 października 2018

ZARA TOTAL LOOK

INSTAGRAM | FACEBOOK PRIV | YOUTUBE

Zara to chyba najbardziej popularna sieciówka na całym świecie. Mógłbym zaryzykować stwierdzeniem i powiedzieć, że każdy ma w szafie chociażby jedną rzeczy z tego sklepu. Jest to silna marka na światowym rynku i zawojowała modą typu "fast-fashion". Teraz każdy chce mieć coś, co jest modne teraz, już i właśnie w tej chwili. Zara idealnie wpisuje się w ten trend, bo zmieniają oni swoją kolekcję aż 2 razy w miesiącu! I według założyciela - Amancio Ortegi - nie warto czekać do jutra, aby kupić daną rzecz - należy zrobić to już teraz, bo jutro może jej już nie być w sklepach. A już tymbardziej nie należy czekać na promocję, czy też wyprzedaż. 
Niestety nie poszedłem z duchem właściciela marki i 70% rzeczy z Zary z mojej dzisiejszej stylizacji jest z wyprzedaży - buty i bluza. Buty - białe trampki, totalnie w stylu Saint Laurent, z błyszczącą gitarą zostały zakupione w poprzednie wakacje. Jednakże nadal są 'na tapecie' i warto jest zaopatrzyć się w taką parę. Natomiast bluzę, tym razem w stylu Dolce&Gabbana, dorwałem w te wakacje i jest ona tak oryginalna, że nie mogłem przejść obok niej obojętnie. 
Jednak pojawia się wiele spekulacji na temat tej kontrowersyjnej marki. Wiele razy byli oni oskarżani o plagiat, niewspieranie drobnych artystów, złe traktowanie pracowników w krajach trzeciego świata, czy też za złą jakość. Za każdym razem kiedy to wybucha jakiś skandal, ludzie bojkotują markę, odwracają się od niej, a ona nadal trwa i trwać będzie. Jest to tak samo jak z pieniędzmi. Można zdeptać, opluć i pognieść banknot o dużym nominale, ale on i tak zachowa swoją wartość. Moim zdaniem, Zara to nadal największy, globalny i lider sprzedaży, pomimo zarzucanych im krzywd.
Szczerze mówiąc, uwielbiam rzeczy z tego sklepu i zdecydowanie nie zamierzam zaprzestać kupowania tam. Ba, nawet coraz częściej sięgam po rzeczy z ich kolekcji. Według mnie, jest to jedna z nielicznych sieciówek, która tak bardzo idzie z duchem czasu. Można tam znaleźć najmodniejsze wzory i fasony w przystępnych cenach. Dodatkowo często są to podobne rzeczy do tych, które widzimy na pokazach mody. Więc, jeśli lubicie styl high-fashion to jest to sklep dla was. Nie można popadać w paranoję i czasami po prostu trzeba kupić coś z sieciówki. Takie są realia. Oczywiście wszystko należy robić z głową. Polecam sprawdzać metki ze składem materiałów, aby służyły nam jak najdłużej. Choć w moim przypadku zazwyczaj tak jest, bo szafa pęka w szwach i mam tyle rzeczy, że nigdy nie zdążę ich zniszczyć. A jak jest u was?

OBEJRZYJ MÓJ NAJNOWSZY FILM NA YOUTUBE!


Okulary - RAY BAN | Spodnie & Buty & Bluza - ZARA | Koszula - TOMMY HILFIGER

 

3 komentarze:

 1. Nie wiem co mogę napisać o tej bluzie... Jest świetna po prostu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny zestaw! bardzo ładnie prezentuje się ta bluza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow świetna bluza i buty też bardzo mi się podobają

  ZAPRASZAM SERDECZNIE NA MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń