1 listopada 2018

HELLO NOVEMBER!

INSTAGRAM | FACEBOOK PRIV | YOUTUBE


Pierwszy listopada to data magiczna jeśli mowa o kalendarzu świąt w Polsce. Dni stają się coraz krótsze, noce dłuższe i zimniejsze. A w czasie kiedy Amerykanie leczą kaca po Halloweenowych imprezach, my nagle przypominamy sobie o osobach, których już nie ma pośród nas. Jest to pewnego rodzaju tradycja narodowa, że te nieszczęsne cmentarze trzeba odwiedzić. Tylko czy jest ona związana z prawdziwą tęsknotą za nieobecnymi, czy może tylko przymusem i presją społeczeństwa? Bo z moich obserwacji wynika, że często robimy to po prostu na pokaz i żeby ludzie z naszego sąsiedztwa sobie źle o nas nie pomyśleli. Nie wspominając o tym, że to święto stało się także nakręcaniem gospodarki - ofertę zniczy mamy w sklepach już od połowy września! 
Przyznam szczerze, że będąc jeszcze dzieckiem zawsze cieszyłem się na ten czas, zwłaszcza jeśli łączyło się to z jakimś długim weekendem. Można było się wtedy cieszyć czasem spędzonym z dalszą i bliższą rodziną, dobrze wspominać zmarłych i wybrać się na cmentarz wieczorem, kiedy to wszystko jest magicznie oświetlone. 
Dodatkowo oczywiście musimy wejść w aspekt modowy. I nie mówię tutaj o rewii mody, którą to można dostrzec każdego roku, bo przecież trzeba się pokazać. Jeśli chodzi o 1 listopada, to u mnie ta data była taką granicą i ostatecznym pożegnaniem się z cienkimi ubraniami. Takie jakby powitanie nadchodzącej lub już trwającej zimy, co było związane ze zmianą garderoby na ciepłą - grube kurtki, wełniane czapki, szaliki, rękawiczki i zimowe buty. Tak, kiedy byłem dzieckiem, zima mogła przyjść już w listopadzie i pozostać aż do marca. Brzmi to jakbym miał jakieś 80 lat i wspominał zamierzchłe czasy, ale tak właśnie było i po prostu można było zmarznąć. A może w tym roku zamiast skupiać się na najdroższych 'ozdobach' na groby i wystrojeniu się, znajdziemy czas na wspomnienie naszych bliskich, którzy od nas odeszli..?


OBEJRZYJ MÓJ NAJNOWSZY FILM NA YOUTUBE!

Szal - BERSHKA | Płaszcz - TOPMAN | Spodnie - TOMTOP
Koszula - RALPH LAUREN | Buty - ZIGN 6 komentarzy:

 1. post naprawdę daje do myślenia :) świetna stylizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. obłędna stylizacja! Podoba mi się ten look

  Zapraszam do siebie w wolnej chwili.
  Miłego dnia, xx Bambi

  OdpowiedzUsuń
 3. Zupełnie podzielam twoje obawy co do 1 listopada. Niestety życie na pokaz przesuwa tę zadumę, która powinna być tego dnia obecna na dalszy plan.
  Pozdrawiam! Fajna stylizacja.

  www.roszakmagda.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie, za dużo jest skupienia na przystrajaniu pustego już grobu zbędnymi dekoracjami a za mało prawdziwego wspominania tych, którzy odeszli.
  Super stylizacja. Jest indywidualność, jest klasa, czyli jest bardzo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń