1 stycznia 2019

8 OSOBOWOŚCI 2018 ROKU

INSTAGRAM | FACEBOOK PRIV | YOUTUBE

Rok 2018 za nami. Ale to zleciało, prawda? Nawet nie wiem kiedy, a tu już mamy nowy, 2019 rok! Istne szaleństwo. Oczywiście jak to bywa na początku roku, warto jest podsumować to, co już nie wróci. Tym razem jednak, stwierdziłem, że wybiorę 8 postaci, które najbardziej utkwiły mi w pamięci w 2018 roku i to właśnie oni dołączyli do grona osobowości 2018 roku. Wybierałem z Instagrama, bo to tam skupia się całe życie celebrytów i influencerów, czyż nie? Instagram zdecydowanie wyparł Facebooka już dawno i tam, już nie ma czego szukać... Dlatego właśnie mój skromny plebiscyt został wytypowany na podstawie działalności oraz bycia na Instagramie. Możecie uznać, że to płytkie. Jednak powiedzmy sobie szczerze, mamy rok 2019 i social media to jest podstawa globalnego życia społecznego. Chcemy tego, czy nie - tak się stało i kropka. 
Dlaczego akurat 8 postaci? Stwierdziłem, że odchodzący rok miał w dacie liczbę 8, więc logicznie się to wszystko połączyło. Są to osoby, które, moim skromnym zdaniem, są warte uwagi i w zeszłym roku sprawiły, że chętnie je obserwowałem i śledziłem ich poczynania online.  

Jemerced
Nie będzie chyba zdziwieniem, kiedy napiszę, że to najpopularniejsza polska blogerka. To właśnie od bloga zaczynała. Jednak teraz bardziej uwagę skupia na swoim Instagramie i to właśnie tam możemy zobaczyć świetnie przemyślane zdjęcia i dobrze ubrany kontent. Powiedzmy sobie szczerze, że jest światowo! Bije na głowę swoje polskie konkurentki i zostawia je daleko w tyle, a jej konkurentka - pani Maffashion - już dawno przestała być na tyle interesująca, aby mieć w sobie to coś i przyciągnąć moją uwagę. Jak widać kasa musi się zgadzać i jej Instagram to jeden wielki, nieprzemyślany baner reklamowy. Sorry dziewczyno, ale Jess biję Cię na głowę. 

Ariana Grande
Ariana przeszła wiele. Po tragicznym zamachu na jej koncercie w Manchesterze, była załamana i nie mogła dojść do siebie. Jednak pokazała, że jest silną kobietą i nic nie może jej zabić. W 2018 osiągnęła chyba wszystko: Kobieta Roku 2018 Billboardu, wydana płyta, rozstanie z narzeczonym, ogłoszenie światowej trasy koncertowej, nowe single.. Można tak wymieniać bez końca. 2018 po prostu należał do niej! 

Kim Kardashian
Kim to królowa internetu. Rozsadzała go już nie raz. Cokolwiek zrobi, staje się to hitem i patrzy na to cały świat. Jej memiczność to standard. W 2018 roku dodała zdjęcie w pozycji leżącej w butach Yeezy i bum! Internet oszalał i liczba memów była ogromna. Ale ona zdaje się tym nie przejmować i w myśl zasady 'nie ważne co mówią, ważne by mówili' bardziej rozkręciła swoją własną markę w strefie beauty - perfumy, palety do makijażu itd. i stała się po raz trzeci matką.

Anja Rubik
Ikona mody, aktywistka na rzecz ochrony planety, walczy z plastikiem, a od roku 2018 również rewolucjonistka w sprawach seksu. Jej książka #sexedpl stała się hitem i, jak sama mówi, chciała tego, aby polska młodzież była dobrze wyedukowana w tym temacie, zwłaszcza w tych czasach. Mnie udało się spotkać z Anją, która jest świetną i przemiłą osobą. A jej książka z autografem była do wygrania na moim Instagramie i miałem okazję zrobić sobie z nią zdjęcie. 

Kylie Jenner
Kylie w 2018 roku pokazała, że można urodzić dziecko bez pokazywania tego światu. Były domysły, były plotki, ale nigdy nie zostały potwierdzone w 100% i cały świat tym żył, a ona przeżyła okres ciąży w spokoju. Aż dziwne, że jest siostrą Kim Kardashian, prawda? Jednak powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nią nie była, to raczej nie zbudowałaby tak dużego imperium kosmetycznego. Bo zacząć z niczego, a mieć gigantyczną trampolinę w postaci popularności od dziecka, to jest różnica. Ale trzeba przyznać, że stała się miliarderką i osiągnęła gigantyczny sukces.

Jennifer Lopez
Czy mogłoby zabraknąć królowej w tym zestawieniu? Myślę, że jeszcze kilka lat temu - tak. Jednak 2018 zdecydowanie należał do Jennifer Lopez. Kilka wydanych singli, własne taneczne show w telewizji, współpraca z polską marką Inglot, główna rola w filmie Second Act, kolejny sezon serialu Shades of Blue, nagrody, okładki w magazynach i niezliczona ilość show w Vegas oraz na galach nagród. Jest szał i dzieje się tyle, że aż trudno nadążyć! Już dawno mogłaby osiąść na laurach i odcinać kupony od gigantycznego sukcesu. Jednak ona nadal robi coś nowego i za każdym razem jest to strzał w 10!

Jeffree Star
Powiedzmy sobie szczerze, wiele za uszami miał. Jego początki sięgają 2007 roku, jeśli dobrze pamiętam. Od początku swojej kariery był kontrowersyjny i nie trzymał języka za zębami. Odkryłem go bardziej w drugiej połowie 2018 roku, po serii filmików przedstawiających jego życie od strony backstage. Nie wiem, czy była to próba ocieplenia swojego wizerunku, czy po prostu chęć pokazana swojego życia 'od kuchni', ale u mnie to podziałało, bo dostał ode mnie follow i wylądował pośród osobowości roku 2018. Prowadzi dobrze prosperujące biznesy, zaraża pozytywnością na swoich social mediach i po prostu jest sobą, a mam wrażenie, że to najbardziej pożądana cecha w dzisiejszych czasach.

Magdalena Frąckowiak
Światowej sławy, polska modelka, która oszalała na Instagramie. W Polsce zawrzało. Fala hejtu, jaka spadła na Magdę była niewyobrażalna. I to tylko dlatego, że po prostu jest sobą. Nikogo nie udaje, nie stara się nikomu przypodobać i nie obchodzi ją zdanie innych. Bije od niej pozytywnością i chce zarazić nią innych. Pokazuje również, że nie chodzi z głową w chmurach, tylko stąpa mocno po ziemi. Ze swoich kultowych filmików wybrała kilka tekstów i stworzyła dobrze prosperującą, własną markę odzieżową z bluzami i koszulkami z prześmiewczymi napisami. Pokazała, że nie tylko ma dystans do siebie, ale również głowę do interesu! Nie bez powodu została kobietą roku 2018 magazynu GQ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz